TV-fri uke

7 kommentarer
Hverdagen / TV
TV-fri uke på carinabehrens.com - Carina Behrens

På mandag, nærmere bestemt siste dagen i påskeferien, bestemte jeg meg for å ha en TV-fri uke (tirsdag til søndag). Grunnen var at jeg hadde brukt alt for mye av ferien på å sitte og stirre på TV-skjermen. Dette er så klart noe veldig mange gjør uten å bestemme seg for å ta seg TV-fri etterpå, men i mitt tilfelle blir det litt vel mye til tider. Jeg kan ikke telle på fem hender hvor mange kvelder jeg har lagt meg i senga og vært frustrert og stressa fordi jeg ikke gjorde noen av de tingene jeg egentlig hadde tenkt til å gjøre; fordi TV.

Så denne uken er TV-fri  – ingen Netflix, HBO, YouTube, Vimeo, no nothing – og jeg har allerede gått tur i marka, lest mer av boka mi på én kveld enn jeg tidligere gjorde i løpet av en uke og spilt kort med samboeren på kjøkkenet (!!); en hel masse ting jeg ikke ville gjort om jeg heller kunne sett TV. Men, nå nærmer helgen seg, og jeg kjenner jeg gruer meg litt allerede. Det er én ting å prøve å finne på ting etter jobb; da er jo over halve dagen brukt opp uansett. Helgen blir fort litt mer utfordrene, spesielt siden jeg er like blakk som en mus.

Har dere noen tips? Hva bruker man egentlig fredagskvelden på om ikke TV, film eller øl?

Skribenten

Med en bachelor i journalistikk og visuelle medier har Carina klart å forville seg inn i den digitale verdenen, der hun trives best.

7 kommentarer

Legg igjen en kommentar

Din e-postadresse vil ikke bli publisert.